Ścieżka dydaktyczna o pszczołach

W ramach programu Bartnicy Sudetów w 2023r. powstanie ścieżka dydaktyczna nt. zapylaczy i bioróżnorodności, która połączy dwa urokliwe i chętnie odwiedzane miejsca zlokalizowane na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Międzylesie w miejscowości Gniewoszów: od ruin Zamku Szczerba do Solnej Jamy.

Ścieżka edukacyjna “Przygoda z bartnictwem i pszczelarstwem …zacznij nową przygodę i dowiedz się więcej o bartnictwie, pszczołach i ich roli w życiu człowieka” pozwoli odkryć tajemnicę świata przyrody.

Na trasie napotkamy taką tematykę jak: „Bioróżnorodność- gatunki drzew biocenotycznych”, „Budowa szkieletu skał wapiennych, a budowa plastra miodu”, „Powiązanie tematu propolisu i grzybów”, „Świat roślin, a świat pszczół”, „Dzieje bartnictwa i pszczelarstwa”, Ile żyją drzewa, a ile owady (pszczoły)-Cykl, „Komunikacja pszczół i pszczeli taniec”, „Co nam daje pszczoła”, „Jak pomagać pszczołom”, „Sprawność pszczelarza-eksperta” pszczelego”, „Rośliny pól i łąk”, „Owady zapylające”, “Pszczoły w ulu”, “Zadania pszczoły”, “Najbardziej pospolite zapylacz”.

Na trasie znajdą się również koła fortuny, światowidy oraz foto ścianka, która uwieczni Waszą obecność na trasie ścieżki i będzie tworzyła miłe wspomnienia.

Nie zapomnieliśmy również o turystach, którzy zbierają symboliczną, pamiątkową pieczątkę z przebytych tras. Takowa również znajdzie się na trasie, zatem wypatruj jej z otwartymi oczami.

Już wkrótce ścieżka będzie udostępniona do użytku publicznego, o czym poinformujemy.